Nowenna przed Niepokalaną

Nowenna przed Niepokalaną

Nowenna przed Niepokalaną W niedzielę 29 listopada rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Przez kolejne dziewięć dni poprzez wsłuchiwanie się w Słowo Boże, rozważania, które w tym roku czerpiemy z myśli św. J.H. Newmana, oraz śpiew poszczególnych części Akatystu przygotowujemy się do naszego patronalnego święta. Szczytem naszej modlitwy jest... czytaj dalej »

Adwent

Adwent

Adwent W sobotni wieczór 28 listopada w seminaryjnej kaplicy na początku nieszporów poświęciliśmy adwentowy wieniec, w ten sposób rozpoczynając liturgiczny okres Adwentu. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza jego część przypomina nam o paruzji, druga natomiast (od 17 grudnia) ma nas bezpośrednio przygotować do świąt Bożego Narodzenia.  Pięknym znakiem naszego... czytaj dalej »

Listopadowy dzień skupienia 2020

Listopadowy dzień skupienia 2020

W liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours i Narodowe Święto Niepodległości (11 listopad) przeżywaliśmy kolejny dzień skupienia. Tym razem poprowadził go dla nas ks. Marcin Kałwik, ojciec duchowny WSD Zgromadzenia księży michalitów. W konferencjach, w których podstawą rozważań była Ewangelia św. Mateusza, a w niej fragment o błogosławieństwach, mogliśmy sobie przypomnieć o wielkiej łasce... czytaj dalej »

Uroczystość Wszystkich Świętych 2020

Uroczystość Wszystkich Świętych 2020

Pierwszego listopada obchodziliśmy w Kościele uroczystość Wszystkich Świętych. Nasze seminaryjne świętowanie rozpoczęliśmy już późnym sobotnim wieczorem, odmawiając wigilijną godzinę czytań pod przewodnictwem o. rektora dr. Mariusza Tabulskiego. Poprzez śpiew psalmów i pieśni mogliśmy wejść w radość tajemnicy tego dnia. Kazanie św. Bernarda, które jest częścią liturgii godzin przewidzianą na... czytaj dalej »

Październikowy dzień skupienia 2020

Październikowy dzień skupienia 2020

Szesnastego października odbył się pierwszy powakacyjny dzień skupienia, który poprowadził dla nas o. Adam Policha OP. W swoich konferencjach poruszył on temat ślubów zakonnych oraz temat współczesnej wizji Kościoła, odwoływał się do Biblii, pism św. Katarzyny ze Sieny; także ubogacił nas swoimi doświadczeniami, które przeżywa jako młody kapłan. Ostatnim wydarzeniem, które nas wspólnie... czytaj dalej »

Zawierzenie Bożemu miłosierdziu

Zawierzenie Bożemu miłosierdziu

W przeddzień wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej nasza wspólnota seminaryjna – jak to bywa co roku – udała się na pielgrzymkę do sanktuarium w Łagiewnikach. O godzinie 18:30 rozpoczęliśmy nabożeństwo październikowe, po którym nastąpiła celebracja Najświętszej Eucharystii pod przewodnictwem o. rektora Mariusza Tabulskiego. Homilię wygłosił o. prefekt Paweł Przygodzki, który w nawiązaniu do... czytaj dalej »

zobacz całe archiwum