Witaj, Oblubienico Dziewicza!

Witaj, Oblubienico Dziewicza!

W dniach 29.11–07.12 przeżywaliśmy nowennę przygotowującą nas do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W każdy dzień o godzinie 18:30 bracia odśpiewywali poszczególne części akatystu, którym towarzyszyły modlitwy, czytana była ewangelia nawiązująca do osoby Maryi, a także fragment z tekstów Ojców Kościoła – wszystko po to, aby pogłębić naszą relację z Bogurodzicą. Nabożeństwa, którym... czytaj dalej »

Książka ojca Piotra Łozy - "Wołanie z Gerazy"

Książka ojca Piotra Łozy - "Wołanie z Gerazy"

Miło nam poinformować, że jest już dostępna, pierwsza książka naszego wychowawcy seminaryjnego, ojca Piotra Łozy, który jest socjuszem prefekta kleryków, pt. "Wołanie z Gerazy" Czy obrazy z Biblii mogą być kluczem do zrozumienia dzisiejszej rzeczywistości, a także nas samych ? Autor medytując, co tak naprawdę wydarzyło się w Gerazie, skupia się nie tylko na osobie opętanego... czytaj dalej »

Czas mocy i łaski na Skałce

Czas mocy i łaski na Skałce

Od 19 do 21 października odbyło się w naszej bazylice nawiedzenie kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano. Trwające w tym czasie rekolekcje o nazwie „Czas łaski i mocy” prowadził ks. Krzysztof Poświata, michealita. Głosił nam on słowo Boże na każdej przeżywanej Eucharystii i służył wiernym w wieloraki sposób.   W piątek oczekiwanie na przybycie figury rozpoczęliśmy od różańca... czytaj dalej »

Październikowy dzień skupienia

Październikowy dzień skupienia

W dniu wczorajszym przeżywaliśmy nasz pierwszy dzień skupienia w tym roku akademickim. Poprowadził go ksiądz Jan Seremak CSMA Rektor Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Kaznodzieja przybliżył nam fragment historii góry Gargano w Monte Sant’Angelo, która poświęcona jest św. Michałowi Archaniołowi. W wygłoszonym do nas słowie, mówił do nas o życiu konsekrowanym i... czytaj dalej »

Zawierzenie seminarium Jezusowi Miłosiernemu

Zawierzenie seminarium Jezusowi Miłosiernemu

Tradycyjnie, tak jak co roku, udaliśmy się całą wspólnotą seminaryjną do Łagiewnik, aby zawierzyć się Opatrzności Bożej. Nasze zebranie modlitewne rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii, której towarzyszył śpiew zespołu Vox Eremi. Liturgii przewodniczył nasz prefekt, ojciec Piotr Piechocki, on również wygłosił do nas słowo Boże. Przypominał nam, jak ważne jest stale oddawać się Panu pod opiekę... czytaj dalej »

Gaudeamus Igitur A.D. 2018

Gaudeamus Igitur A.D. 2018

W dniu dzisiejszym doszło do inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w naszym Paulińskim Seminarium. Wspólne obchody zaczęliśmy od Mszy Świętej koncelebrowanej o godzinie 9:00, której przewodniczył generał naszego Zakonu,  o. Arnold Chrapkowski. Homilię wygłosił o. Michał Lukoszek, wikariusz generalny. Następnie, po niedługiej przerwie, spotkanie w naszej seminaryjnej auli otworzył nowy... czytaj dalej »

zobacz całe archiwum