Objawienie Pańskie 2020

Objawienie Pańskie 2020

Królowie Tarszisz i wysp przyniosą dary, królowie Szeby i Saby złożą daninę. I oddadzą Mu pokłon wszyscy królowie, wszystkie narody będą Mu służyły. Po raz kolejny Mędrcy ze Wschodu odwiedzili nasze seminarium i konwent na Skałce. W tym roku w ich role weszli: Paweł, Joseph i Dawid – bracia z pierwszych kursów. Była to dobra okazja do uwielbienia Boga za Jego Narodzenie i... czytaj dalej »

Niepokalana 2019

Niepokalana 2019

„Zacznijcie wargi nasze chwalić Pannę Świętą…” O godzinie 7:00 rano, słowami tekstu Godzinek ku czci NMP, rozpoczęliśmy świętowanie Niepokalanej. Ta modlitwa w sposób bardzo wymowny i piękny przedstawią najważniejszą Kobietę naszego życia – Maryję – która patronuje w kaplicy seminaryjnej, a która nieustannie w wielkiej miłości otacza nas swoją opieką i troszczy się o nasz wszechstronny... czytaj dalej »

Adwent, przygotowania do Niepokalanej i grudniowy dzień skupienia

Adwent, przygotowania do Niepokalanej i grudniowy dzień skupienia

Adwent trwa! Stale odliczamy dni do nadejścia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Warto się zastanowić, jak ten czas dobrze przeżyć. Żeby to uczynić, musimy najpierw poznać sens i znaczenie tego okresu liturgicznego. Kościół katolicki określa go jako oczekiwanie. Myślę, że każdy z nas ma doświadczenie wyczekiwania ważnej dla siebie osoby. Zazwyczaj wtedy wkładamy sporo wysiłku w przygotowanie... czytaj dalej »

Listopadowy dzień skupienia

Listopadowy dzień skupienia

W 101 rocznicę odzyskania niepodległości gościliśmy w seminarium ks. Rafała Jarosiewicza, dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji. Jest on znanym rekolekcjonistą, autorem wielu publikacji, twórcą takich przedsięwzięć jak: Jezus na Stadionie, SMS z Nieba, Mobilny konfesjonał. W pierwszej konferencji podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z życia kleryckiego oraz kapłańskiego, w których Bóg... czytaj dalej »

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych stanowi jeden z najradośniejszych dni w kalendarzu liturgicznym. Właśnie tego dnia Kościół wspomina osoby, których życie zwieńczyło się wypełnieniem obietnicy danej nam przez Jezusa Chrystusa, obietnicy wiecznego Jeruzalem. Jest to dzień dający nadzieję, a zarazem przypominający nam o powszechnym powołaniu do świętości. Z tą świadomością nasza wspólnota... czytaj dalej »

Wieczór misyjny

Wieczór misyjny

W przedostatni dzień października – choć ciałem znajdowaliśmy się w seminaryjnej auli – myślą zostaliśmy przeniesieni na afrykański kontynent… nasi współbracia z Kamerunu i brat z RPA przygotowali dla nas wieczór kulturalny. Przedstawiali nam bogactwo swoich krajów poprzez śpiew, zabawne skecze i taniec. Ważna częścią tego spotkania było również przybliżenie nam początków działalności... czytaj dalej »

zobacz całe archiwum