Vox Eremi w Łęczeszycach

Vox Eremi w Łęczeszycach

     „Vox Eremi”,  seminaryjny zespół muzyczny, gościł 25. października w parafii św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach k. Warszawy. Bracia uświetnili grą i śpiewem niedzielne msze święte. W tym dniu w Łęczeszycach zorganizowano dożynki – parafianie dziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony.

            „Możemy pomóc innym, by i oni odkryli Jezusa. Idźmy (…) drogą za Jezusem, bo tylko ta droga, którą jest Jezus, daje światło i życie…” – podkreślił w homilii br. dk. Rafał Kwiecień. W imieniu całego zespołu podziękował tak łęczeszyckim paulinom – za zaproszenie i życzliwość, jaki i mieszkańcom Łęczeszyc – za ich ofiarność i hojność dla naszego seminarium. Mieszkańcy trudzą się uprawą jabłek, którymi obdarowują również naszą skałeczną wspólnotę.

            Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył o. Marek Nowacki, prefekt WSD. Przed błogosławieństwem zwracając się do wiernych, zaznaczył, że wizyta braci kleryków jest okazją, by poznać tych, którzy w przyszłości zostaną do nich posłani jako kapłani. Zachęcił do otoczenia braci modlitwą.

Po Eucharystii bracia zagrali krótki koncert.

br. Janusz Brzóska

Vox Eremi w Łęczeszycach
GALERIA