Modlitwa osób konsekrowanych w Łagiewnikach

Modlitwa osób konsekrowanych w Łagiewnikach

       Dnia 7 listopada nasza wspólnota seminaryjna na czele z o. Grzegorzem Prusem, rektorem WSD Zakonu Paulinów, uczestniczyła w uroczystej Eucharystii w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach z okazji przeżywanego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego.

      Wokół Eucharystycznego Stołu zgromadziło się wiele różnych krakowskich wspólnot zakonnych – zarówno żeńskich, jak i męskich. Nasze seminarium było odpowiedzialne za asystę liturgiczną. Uroczystości przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Damian Muskus, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. W wygłoszonym przez siebie słowie zwrócił on uwagę na rolę świętych we wspólnotach zakonnych, którzy mogą być inspiracją i wzorem dla życia zakonnego. Biskup Muskus cel kultu świętych w naszych wspólnotach dostrzegł nie tyle w wypraszaniu u nich konkretnych łask, co w pomocy, jaką stanowią oni w doprowadzaniu każdego z nas do relacji z Jezusem Chrystusem i świętości. Wszyscy obecni zostali wezwani do refleksji i odpowiedzi na pytanie, komu służą: czy Bogu, czy mamonie? Biskup zaznaczył, że mamona to nie tylko pieniądze i wartości materialne, ale także nadmierny aktywizm i praca.

       Spotkanie osób konsekrowanych w łagiewnickim sanktuarium zakończyło się  adoracją Najświętszego Sakramentu oraz modlitwą uwielbienia.

             

 

br. dk. Tymoteusz Tarnacki

Modlitwa osób konsekrowanych w Łagiewnikach
GALERIA