Niedziela Dobrego Pasterza - Vox Eremi w Brdowie

Niedziela Dobrego Pasterza - Vox Eremi w Brdowie

       17 kwietnia  w Kościele przeżywaliśmy Niedzielę Dobrego Pasterza - światowy dzień modlitw o powołania, któremu w tym roku towarzyszyło hasło: Kościół matką powołań.

       Z tej okazji nasz seminaryjny zespół Vox eremi  udał się do Brdowa. Znajduje się tam sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej, w którym posługują paulini. Spotkaliśmy się w Brdowie z wielką życzliwością miejscowej wspólnoty oraz tamtejszych mieszkańców. Bracia grali i śpiewali podczas każdej niedzielnej Eucharystii. Na wszystkich Mszach homilię głosił nasz współbrat, br. dk. Jan Król. Kaznodzieja podkreślał, jak wielkim darem Chrystusa są kapłani oraz zachęcał do modlitwy o powołania i za tych, którzy już poszli za Chrystusem.

       Wyjazd do brdowskiego sanktuarium był dla braci okazją, by poznać nowych ludzi, cieszyć się pięknem miejscowej przyrody (z okien klasztoru jest widok na urocze Jezioro Brdowskie), ale przede wszystkim, by poprzez swoją modlitwę i świadectwo „pociągnąć” innych do Chrystusa, dzieląc się radością z otrzymanego od Pana Boga wielkiego daru -  powołania.


       Dziękujemy naszym braciom posługującym w Brdowie oraz parafianom  za wszelkie gesty życzliwości okazane naszemu seminarium.Br. Janusz Brzóska