Prymicje na Skałce

Prymicje na Skałce

31 maja, w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, wieczorem w naszej bazylice skałecznej sprawowana była msza święta prymicyjna naszych ojców neoprezbiterów.

Eucharystii przewodniczył o. Jan Król, a kazanie wygłosił ks. Wiesław Alicki – wykładowca naszego seminarium. Kaznodzieja podzielił się swoimi osobistymi wspomnieniami z czasów, gdy  był ministrantem w naszym kościele na Skałce. Opowiadał o kapłanach wówczas spotkanych podkreślając, jak wielką rolę w budzeniu nowych powołań ma codzienne świadectwo życia księży, których na swojej drodze spotykają młodzi ludzie.

W liturgii uczestniczyli ojcowie z konwentu skałecznego oraz nasza wspólnota seminaryjna. Po komunii świętej o. Jan Król w imieniu ojców neoprezbiterów podziękował przełożonym oraz wspólnocie klasztorno – seminaryjnej za dobro, którego doświadczyli podczas formacji seminaryjnej. Liturgia zakończyła się uroczystym prymicyjnym błogosławieństwem.

Świętowanie przedłużyło spotkanie braterskie w seminarium, które było dobrą okazją do spotkania z naszymi nowo wyświęconymi współbraćmi, zanim rozpoczną posługę kapłańską w miejscach, gdzie Chrystus poprzez decyzje Kościoła ich pośle.

Prosimy o modlitwę za nich, by poprzez świadectwo i nauczanie wielu ludzi pociągnęli do Jezusa.


br. Janusz Brzóska


Prymicje na Skałce
GALERIA