Światowe Dni Młodzieży na Jasnej Górze

Światowe Dni Młodzieży na Jasnej Górze

Okres wakacyjny to dla naszej seminaryjnej wspólnoty, jak co roku, czas posługi w różnych paulińskich placówkach. Jedną z nich, i dla każdego paulina najważniejszą, jest Klasztor Jasnogórski w Częstochowie. Naszą posługę rozpoczęliśmy w ostatnich dniach czerwca, a zakończymy ją we wrześniu dorocznymi rekolekcjami na Bachledówce.

Oprócz wielu pielgrzymów nawiedzających Jasną Górę, w tym roku szczególnie spotykamy się z młodzieżą świata.
Co prawda Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczęły się oficjalnie wczoraj, ale na Jasnej Górze, podobnie jak Dni w Diecezjach, trwają już od zeszłego tygodnia.

Młodzi ludzie z całego świata w drodze do Krakowa odwiedzają nasze Narodowe Sanktuarium, chcąc się zawierzyć Matce Bożej.

W każdy możliwy sposób staramy się wraz z Wolontariuszami pomóc im, aby ten czas był dla nich szczególny. Jednak posługa tak wielu grupom z różnych krajów nie jest łatwa, dlatego prosimy wszystkich naszych przyjaciół o modlitwę w intencjach uczestników Światowych Dni Młodzieży, gromadzących się w Krakowie, połączonych wiarą w Chrystusa i nie bojących się być jej świadkami oraz polecamy tych (Wolontariuszy), którzy wspierają nas każdego dnia na Jasnej Górze.

Jak wiadomo w trakcie Spotkania z młodzieżą, papież Franciszek odwiedzi również Sanktuarium na Jasnej Górze, aby wraz z naszym Narodem dziękować Bogu za łaskę wiary daną nam 1050 lat temu na Chrzcie Polski.
Przygotowania do tych wydarzeń mających miejsce w Częstochowie są już ku końcowi, za co dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w nie, a szczególnie naszym współbraciom – Ojcom i Braciom konwentu jasnogórskiego. Polecamy ich waszej modlitwie. I kierujemy do Was zaproszenie Przeora klasztoru na Jasnej Górze o. Mariana Waligóry.

Wolontariuszami na Jasnej Górze opiekują się o. Michał Legan i o. Tomasz Tlałka, którzy dbają by każdy z nich „czuł się jak u siebie w domu”. Dlatego też oprócz ciężkiej pracy mają oni okazję do chwili wytchnienia, aby wspólnie spędzić czas, a nawet świętować. Wśród wolontariuszek są dwie Magdaleny, które w piątek obchodziły swoje imieniny. A dzięki nie wielkiej ilości grup w piątkowy wieczór nasi Ojcowie zabrali wolontariat do Leśniowa, aby przybliżyć im duchowość i historię naszego zakonu, wspólnie spędzić czas na koncercie „Strefy Chwały” oraz zjeść trochę „leśniowskich słodkości”. Jednak już na następny dzień na Jasną Górę przybyli młodzi spędzający Dni w Diecezjach w naszej archidiecezji częstochowskiej, zaś wczoraj u Tronu Matki radośnie świętowała młodzież z Hiszpanii.

Poniżej trochę zdjęć z życia wolontariuszy i naszej wspólnoty.


ŚDM - Jasna Góra 2016
ŚDM - Jasna Góra 2016

Zachęcamy was również do śledzenia wydarzeń z Paulińskich Dni Młodych, które włączają się w Światowe Dni Młodzieży, a w których przebiegu jak co roku pomaga „garstka” naszych seminaryjnych współbraci.
PDM - ŚDM 2016
PDM 2016 - Facebook