Nocne czuwanie na Jasnej Górze

Nocne czuwanie na Jasnej Górze

„Pragniemy pamiętać nieustannie o pierwszej miłości, którą Bóg, dawca powołania, rozpalił w naszych sercach. Wychodząc na nowo od tego spotkania miłości, którego każdy z nas doświadczył, pragniemy porzucić wszystko, aby być z Nim i tak jak On oddać się na służbę Bogu i bliźnim - powiedział o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów podczas Apelu Jasnogórskiego, którym rozpoczęło się nocne czuwanie duchowych synów św. Pawła Pierwszego Pustelnika, które odbyło się z 14 na 15 października na Jasnej Górze. W spotkaniu uczestniczyli paulini z różnych miejsc Polski i świata, a wśród nich także przełożeni, formatorzy oraz klerycy naszego seminarium. Inspiracją do tej braterskiej modlitwy przed obliczem Matki paulińskich powołań był przeżywany obecnie w Kościele rok życia konsekrowanego.

Podczas nabożeństwa ku czci św. Pawła z Teb zakonnicy odnowili swoje śluby zakonne. Biali mnisi mieli okazję do wysłuchania świadectw współbraci, wspólnej modlitwy różańcowej oraz adorowania Pana obecnego w Najświętszym Sakramencie. Centralnym momentem była wspólnotowa Eucharystia, która rozpoczęła się o północy pod przewodnictwem Ojca Generała. Homilię wygłosił o. Michał Lukoszek, wikariusz generalny Zakonu. Kaznodzieja podkreślił, że „owocne, czyli spełnione powołanie, wzrasta w nieustannym dialogu z Bogiem, czyli na modlitwie".

Podczas adoracji eucharystycznej nasi bracia diakoni poprowadzili modlitwę o Ducha św. dla „życia z nadzieją” . Modlitwie tej towarzyszył śpiew naszego kleryckiego zespołu "Vox eremi"

 

br. Janusz Brzóska

Nocne czuwanie na Jasnej Górze
GALERIA