306 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

306 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

       Już za dwa dni wyrusza 306 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.

       Pielgrzymowanie z Warszawy sięga swoimi początkami roku 1711. Pielgrzymi rozpoczynają swoje rekolekcje w drodze z ul. Długiej. Znajduje się tam nasz pauliński klasztor, którego Ojcowie co roku organizują WPP. Przez kolejne 9 dni kilka tysięcy pątników idzie na wzór pielgrzymującego Kościoła do Domu Matki na Jasnej Górze.

       W Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę szczególny udział ma nasze seminarium. W każdej grupie prowadzonej przez naszych ojców pielgrzymują bracia klerycy. Dla nas, jak dla każdego pątnika, pielgrzymka to czas modlitwy i rekolekcji w drodze. 
Ponad to jest ona dla nas formą praktyk duszpasterskich i głoszenia świadectwa życia zakonnego wśród młodych, ale też starszych.

        W trakcie naszych modlitw pamiętamy i zawierzamy wszystkie intencje, które napływają do nas w czasie wakacji, dziękujemy za naszych przyjaciół i dobrodziejów oraz prosimy o łaskę wypełnienia się woli Bożej w naszym życiu i powołaniu.

Maryja naszą królową

        Takie jest hasło tegorocznej pielgrzymki. Przez najbliższe 9 dni chcemy szczególnie rozważać, co ono dla nas znaczy. Co znaczy, że Maryja jest moją Królową? Co to znaczy, że jest moją Mamą? W ten sposób chcemy przygotować się duchowo do obchodów 300-lecia koronacji Jasnogórskiego Wizerunku Maryi, które będą miały miejsce niecałe dwa tygodnie później (26 sierpnia).

        Te pytanie kierują sobie nie tylko Polacy, ale też pielgrzymi z innych krajów, którzy razem idą do Domu Matki, aby przeżyć szczególne spotkanie z Bogiem w ich życiu.

       Nasze pielgrzymowanie to też dar dla Maryi i podziękowanie Bogu za Jej szczególną obecność w dziejach naszego narodu.

        Przez pielgrzymkowy trud chcemy stać się żywymi diamentami w królewskich diademach Maryi i Jezusa przyozdabiającymi na wieki Jasnogórski Wizerunek. Stąd też w szczególny sposób zachęcamy uczestników pątniczego szlaku do udziału w akcjach Żywej Korony Maryi w tym skierowanej nie tylko do młodych ciałem, ale i duchem - Selfie dla Maryi.Prosimy was o modlitwę i potrzebne siły dla nas w najbliższych dniach

i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.

       


  

JEŻELI Z CHCESZ WYRUSZYĆ Z NAMI NA PIELGRZYMI SZLAK ZAPRASZAMY

306 WARSZAWSKA PIELGRZYMKA PIESZA NA JASNĄ GÓRĘ

6-14 SIERPNIA 2017 R.INFORMACJE I ZAPISY NA:

WWW.PAULINI.COM.PL